Zapowiedź: Sokół – Batory

W niedzielę, 19 maja 2019 roku, o godzinie 18:00 Batory będzie podejmował na boisku w w Chorągwicy zespół miejscowego Sokoła.

Będzie to spotkanie pomiędzy zespołami zajmującymi drugie i trzecie miejsce w tabeli wielickiej B-Klasy. W tej chwili różnica punktowa pomiędzy drużynami to 1 punkt, jednak zawodnicy Batorego mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z Gryfem Wiatowice.

W poprzedniej rundzie, w meczu rozgrywanym na boisku w Batorego padł wynik 0:1 dla gości.

Zespół Sokoła plasuje się na 2. pozycji w tabeli. W dwudziestu jeden kolejkach drużyna zdobyła 40 punktów wygrywając 13 spotkań, notując przy tym 7 porażek oraz jeden remis.

Batory plasuje się na 3. pozycji i uzbierał 39 punktów. Na dorobek ten składa się 12 zwycięstw, 3 remisy oraz 5 porażek.

Zawodnicy Sokoła zdobyli 52 bramki tracąc przy tym 38. Zawodnicy Batorego rzadziej znajdowali drogę do bramki – 49 razy, jednak są skuteczniejsi w obronie i w tym sezonie stracili do tej pory 23 bramki (drugi wynik w lidze).

W ostatniej kolejce zawodnicy Sokoła wygrali 4:1 ze Startem Brzezie. Tydzień wcześniej wysoko ograli Tęczę Słomiróg 10:2. Z kolei w meczu rozgrywanym trzy tygodnie temu ulegli drużynie Wiarusy II Igołomia 1:2.

W ostatnich trzech meczach Batory odnotował porażkę z rezerwami Gdovii Gdów 0:1, zwycięstwo 4:3 nad Startem Brzezie oraz wysokie zwycięstwo 5:0 z LKS Tęcza Słomiróg.

Powołania na mecz w drużynie Batorego otrzymali Biernat, Budziński, Dąbroś, Gorycki, Koza, Kubicki, Lenda Paweł, Lenda Rafał, Mazur, Michalec, Mirochna, Pawłowski, Rojewski, Sumara, Szydłowski oraz Wartak.

Leave a Reply