Zapowiedź: Gryf – Batory

W najbliższą środę, 22 maja 2019 roku o godzinie 18:00 odbędzie się przełożony z wcześniejszego terminu mecz pomiędzy drużyną Batorego i zespołem Gryfa Wiatowice. Spotkanie odbędzie się na boisku Gryfa w Wiatowicach. 

W poprzedniej rundzie, w meczu rozgrywanym na boisku Batorego padł remis 2:2. Bramki dla Batorego zdobywali Dąborś oraz Rojewski. Żółte kartki w tamtym meczu oglądali Rafał Lenda oraz Rojewski.

Gryf zajmuje aktualnie 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. W tym sezonie wygrali 7 meczów, 6 zremisowali oraz 8 razy schodzili z boiska pokonani. Mają oczywiście jeden zaległy mecz (z Batorym) względem reszty stawki.

Batory plasuje się na 3. pozycji i uzbierał 39 punktów. Na dorobek ten składa się 12 zwycięstw, 3 remisy oraz 5 porażek. Batory ma jednak do rozegrania dwie zaległe kolejki (z Gryfem oraz Sokołem Chorągwica).

Bilans bramkowy zespołu z Wiatowic wynosi równe 0. W trakcie sezonu strzelili oraz stracili 48 bramek. Batory zdobywał bramkę 49 razy, tracił 23.

W ostatniej kolejce zawodnicy Gryfa zremisowali z outsiderem ligi, Błyskawicą Wyciąże 1:1. ulegli rezerwom Gdovii 2:6. Tydzień wcześniej przegrali mecz z Dębem 2:3. Z kolei trzy tygodnie temu ulegli rezerwom Gdovii Gdów 2:6.

Mecz Batorego z ostatniej kolejki został przełożony. Tydzień wcześniej Batory zanotował porażkę z zespołem z Gdowa 0:1. Wcześniej wygrał ważne spotkanie ze Startem Brzezie 4:3. W 18. kolejce spotkań pokonał z kolei Tęczę Słomiróg 5:0.

Leave a Reply