Zapowiedź: Batory – Start

W niedzielę, 05 maja 2019 roku, o godzinie 16:00 Batory będzie podejmował na swoim boisku drużynę Startu Brzezie.

Spotkanie to może okazać się kluczowym w kwestii awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Start zajmuje na tę chwilę 2. pozycję w tabeli i ma na swoim koncie 39 zgromadzonych punktów, o trzy więcej od zajmującego 3. pozycję Batorego, jednak zawodnicy z Woli Batorskiej mają do rozegrania zaległe spotkanie.

W poprzedniej rundzie, w meczu rozgrywanym na boisku w Brzeziu Batory zwyciężył 2:0, a bramki zdobywali Dąbroś i Rojewski. Kartkami ukarani zostali wtedy Rogowski, Dąbroś, Rojewski oraz Śledziowski.

Jak już wspomniano, Start plasuje się na drugim miejscu w tabeli. Na 39 zdobytych punktów składają się 12 zwycięstw, 3 remisu oraz 4 porażki.

Batory plasuje się na 2. pozycji i uzbierał 36 punktów. Na dorobek ten składa się 11 zwycięstw, 3 remisy oraz 4 porażki.

Start w przeciągu całego sezonu zdobył więcej bramek (58) niż zawodnicy Batorego (45). Batory jest z kolei skuteczniejszy w obronie i stracił 19 bramek, przy 29 straconych przez zespół z Brzezia.

Start w ostatniej kolejce wygrał z zespołem Tęczy Słomiróg. Tydzień wcześniej wygrali z zespołem Wiarusy Igołomia 2:0, jeszcze wcześniej pokonując Wilgę Instalbud Golkowice 3:1.

W ostatnich trzech meczach
Batory odnotował wysokie zwycięstwo z LKS Tęcza Słomiróg strzelając gościom pięć bramek i nie tracąc przy tym żadnej. Kolejkę wcześniej
porażkę z liderem z Brzegów przegrywając 1:0 oraz tracąc bramkę w końcówce spotkania. Trzy kolejki temu zawodnicy Batorego przywieźli trzy punkty z Igołomii gdzie wygrali z miejscowymi Wiarusami 3:2.

Powołanie na mecz w zespole Batorego otrzymali: Borowski, Biernat, Budziński, Dąbroś, Gorycki, Koza, Kubicki, Lenda Paweł, Lenda Rafał, Łub, Maliński, Mazur, Michalec, Mirochna, Pawłowski, Rojewski, Sumara oraz Szydłowski.

Zabraknie zatem Kamila Wartaka, bramkarza który w tym sezonie rozegrał 13 z 18 dotychczasowych meczów.

Leave a Reply