Sytuacja przed ostatnią kolejką

W tabeli wielickiej B-Klasy pozostaje jedna niewiadoma – która drużyna awansuje z drugiego miejsca.

Zespół Gwiazdy Brzegi zapewnił sobie awans już kilka kolejek przed końcem ligi.

Znani są też spadkowicze z ligi. Zespół Błyskawicy Wyciąże w ciągu całego sezonu zdołał uzbierać zaledwie dwa punkty. 13 punktów uzbierała drużyna Wilgi Golkowice.

O drugie miejsce powalczy zespół Batorego oraz Rożnowej. Po ostatniej porażce z Rożnową zespół Sokoła Chorągwica wypadł z wyścigu o drugie miejsce. W przypadku w którym zwyciężą w swoim ostatnim meczu, a Rożnowa oraz Batory przegrają swoje mecze Sokół zrówna się punktami z Batorym. Bezpośredni bilans spotkań przemawia jednak za zespołem z Woli Batorskiej (0:1, 3:0) w związku z czym w takim przypadku Batory utrzymał by drugą pozycję w tabeli.

Aby zapewnić sobie awans bez oglądania się na drużynę Rożnowej Batory musi zwyciężyć w ostatnim meczu z zespołem Naprzód Ochmanów. Pozwoli mu to, w przypadku zwycięstwa zespołu z Rożnowej w meczu z Iskrą Zakrzów, utrzymać dwu punktową przewagę.

Remis Batorego przy jednoczesnym zwycięstwie Rożnowej będzie promował ten drugi zespół. Obie drużyny zrównają się punktami, jednak bilans bezpośrednich spotkań przemawia za Rożnową (1:3, 4:1).

Porażka Batorego daje awans tej drużynie tylko w przypadku, w którym Rożnowa nie zdobywa kompletu punktów.

Ostatnia kolejka zostanie rozegrana zostanie w sobotę o godzinie 15:30. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane o tym samym czasie.

Leave a Reply