Wywiad z Mirosławem Bęben

Redakcja: Jak długo jest Pan Trenerem Batorego i jak zaczęła się ta współpraca?

Bęben: W Batorym jestem od 2015 roku… Zaczęło się od oglądania meczu z ówczesnym vice prezesem Krzysztofem Siwkiem. Wynik 1-7 na własnym boisku, trener zrezygnował, więc powiedziałem, że mogę poprowadzić drużynę do końca rundy jesiennej, no i trochę się to przedłużyło bo jestem do tej pory.

R: Przejmując Batorego narzucił Pan zespołowi swój pomysł na grę czy raczej dostosował swój pomył do potencjału ludzkiego zastanego w drużynie?

B: Obejmując Batorego prowadziłem drugi klub trampkarzy Gwarka Wieliczka (właśnie z tej drużyny jest u nas Szymek Kubicki) i tam preferowałem ustawienie którym gramy do tej pory.

R: Czy są w Batorym inni zawodnicy których prowadził Trener w przeszłości?

B: W Batorym występuje również Bartek Budziński i Rafał Lenda z którymi współpracowałem w juniorach LKS Śledziejowice.

R: Czyli Śledziejowice, Gwarek. Jakie jeszcze kluby prowadził Trener w przeszłości? Jak przebiegała kariera trenerska?

B: Przygodę na ławce trenerskiej zacząłem około 20 lat temu w klubie którym się wychowałem tj Grębałowiance Kraków. Większość mojej pracy wykonywałem z grupami młodzieżowym np w nieistniejącym już klubie PKS Faustyna Kraków, z drużyn seniorskich był LKS Staw Polanka który w tym roku awansował do A klasy.

R: Znamy przebieg kariery trenerskiej, a jak było wcześniej? Jak przebiegała kariera zawodnicza?

B: Tak jak wcześniej napisałem wychowałem się w Grębałowiance Kraków, występowałem również w Krakus Nowa Huta, Prądniczanka Kraków, Słomniczanka Słomniki, Strażak Kokotów, LKS Śledziejowice, chyba w jakimś meczu zagrałem w Stawie Polanka…

R: Wróćmy do Batorego. Który z sezonów z dotychczasowej pracy w klubu chciałby Pan wyróżnić?

B: Nie mam sezonu z którego byłbym zadowolony… trener rozliczamy jest z sukcesów… A jeszcze niestety go nie było.

R: Jeśli nie sezon to może mecz który trener szczególnie zapamiętał?

B: Meczów było kilka… ale gdybym miał wyróżnić to nasza fenomenalna gra w meczu ze Startem Brzezie oraz rewelacyjnie taktycznie rozegrany mecz z Sokołem Chorągwica.

R: Wspomniał Trener o kwestiach taktyki. Czy jest ktoś na kim Trener się wzoruje, czy Batory którego oglądamy to raczej autorski pomysł?

B: Nie ma co ukrywać że podoba mi się praca trenera Jurgena Kloppa… Ale pomysł na grę jest mój.

R: Czyli raczej rock&roll. Jest Trener w stanie wskazać które aspekty gry zespołu wymagają najwięcej poprawy?

B: Przede wszystkim brakuje nam powtarzalności. Musimy również popracować nad przejściem z gry obronnej do ataku.

R: Zbliża się okres przygotowawczy… lubi trener dokręcić śrubę zawodnikom?

B: W klasie której występujemy trzeba w okresie przygotowawczym wziąć pod uwagę na przykład to, że każdy z nas oprócz gry w piłkę wykonuje inna pracę, która stanowi jego źródło utrzymania , dlatego staram się dobrać odpowiednie obciążenia dla zawodników.

R: Słyszał trener ten huk? To kamień spadł im z serca. Plan przygotowań już przygotowany? Zdradzi trener z kim zespół rozegra sparingi przed sezonem?

B: Okres przygotowawczy już przygotowany, mam nadzieję, że różnorodność treningów w spodoba się zawodnikom. Mamy zaplanowane dwie gry kontrolne z Wisłą Grobla i Wolnymi Kłaj oraz bierzemy udział w turniej organizowanym przez nasz klub z okazji 70-lecia istnienia.

R: Stawiacie sobie jakieś cele sportowe na nadchodzący sezon? W tym sezonie do awansu zabrakło naprawdę niewiele.

B: Moim celem jest grać każdy mecz o 3 punkty i chciałbym, aby każdy z zawodników postawił sobie taki cel na tę rundę. Co do awansu w ostatnim sezonie… Brakło koncentracji w pierwszej rundzie, po 2 pkt stracone w 88. minutach meczu z Gwiazdą Brzegi i Gryfem Wiatowice. No, ale jak ktoś mądry powiedział – sport jest po to, aby nauczyć się podnosić… Także bądźmy dobrej myśli…

R: Jest coś czym Batory zaskoczy nas w nadchodzącym sezonie? Zmiana ustawienia? Zmiany personalne?

B: Jeśli powiem czym możemy zaskoczyć to już nie będzie zaskoczenie… Na pewno będziemy chcieli zwiększyć rywalizację między zawodnikami. Mam nadzieję, że pojawią się w naszej drużynie nowe twarze… natomiast cieszy, że nikt nas nie opuści.

R: Czego życzyć Panu osobiście oraz zespołowi w nadchodzącym sezonie?

B: Życzyłbym sobie i zespołowi zdrowia… reszta już będzie w „naszych rękach”.

R: To została nam nominacja do następnego wywiadu…

B: Tak naprawdę to na to pytanie byłem przygotowany… Nominuje najmłodszego z naszej drużyny, Szymka Kubickiego.

Leave a Reply