Batory – Wieliczanka: pierwszy mecz po powrocie do B-Klasy

Mecz rozgrywany 15 sierpnia 2008 na stadionie w Woli Batorskiej był wyjątkowym wydarzeniem dla całej społeczności wspomagającej miejscowy KS Batory.

Tego dnia, po 35 latach tułaczki po C-klasowych boiskach, Batory po awansie przypieczętowanym w końcówce poprzedniego sezonu przystępował do rozgrywek ligowych wielickiej B-klasy. Przeciwnikiem była faworyzowana drużyna Wieliczanki Wieliczka.

Batory rozpoczął ten mecz w składzie z Nowosieleckim w bramce. W obronie zagrali Frankiewicz, Sasnal, Kobylarz oraz Mazur. Jako pomocnicy mecz rozpoczęli Krzysztof Biernat, Mateusz Siwek, Sądel oraz Trybuch, zaś w ataku na boisko wyszli Zięba oraz Kasprzyk.

Pierwsza połowa była niezwykle zacięta, jednak ze wskazaniem na beniaminka z Woli Batorskiej, który wypracował kilka dobrych okazji strzeleckich, z których aż trzy udało się zamienić na bramki.

W okolicach 25 minuty spotkania dobrą okazję miał Piotr Kasprzyk, jednak jego strzał zdołał obronić bramkarz gości. Na jego nieszczęście po interwencji piłka trafiła pod nogi Sebastiana Zięby, który pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Zawodnicy Batorego wyszli na dwubramkowe prowadzenie w 32 minucie po bardzo podobnej akcji. Ponownie strzał oddawał Kasprzyk, ponownie strzał odbił bramkarz gości który ponownie okazał się bezradny w obliczu dobitki Zięby.

Trzecia, zamykająca mecz bramka padła w 40. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu w wykonaniu Krzysztofa Biernata akcję na długim słupku zamykał Mateusz Siwek. Jego strzał głową przypieczętował pierwsze zwycięstwo w sezonie drużyny gospodarzy.

Warto dodać, że pierwsza połowa obfitowała w sporą ilość sytuacji strzeleckich ze strony KS Batory, jednak gości ratowały słupki, poprzeczki oraz świetnie dysponowany tego dnia bramkarz.

Druga połowa nie przyniosła już tylu ciekawych akcji. Mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, a drużyna Batorego rozsądnie broniła wyniku wypracowanego w pierwszej połowie spotkania.

Dobre sytuacje strzeleckie udało się jednak wypracować Ziębie i Sądelowi, jednak wynik pozostał bez zmian.

Skład: Nowosielecki – Frankiewicz (Łub), Sasnal, Kobylarz, Mazur – K.Biernat, Siwek M., Sądel (Wieczorek), Trybuch – Kasprzyk P. (Leśniak), Zięba S. oraz Dąbroś, Mleko, Gorycki K., Siwek P., Mirochna B., Bochenek.

Leave a Reply