Raport po 26. kolejce

Pierwszym spotkaniem rozgrywanym w ramach ostatniej kolejki był mecz między Wiarusami II Igołomia i Dębem Zabierzów Bocheński.

Gospodarze objęli prowadzenie w 15. minucie po bramce Leszka Długajczyka. W 30. minucie za sprawą Artema Smoliarenko Dąb doprowadził do wyrównania.

Druga połowa zaczęła się od drugiej bramki Długajczyka, strzelonej w 50. minucie, jednak już 5 minut później do remisu doprowadził Radosław Sekunda.

Wynik nie uległ już zmianie. Żółte kartki zobaczyli Wojciech Krystajn oraz Daniel Siwek, obaj reprezentujący barwy Dęba.

O godzinie 15:30, podobnie jak pozostałe mecze, rozpoczęło się sobotnie spotkanie Tęczy Słomiróg z Gdovią II Gdów.

Zakończyło się ono wynikiem 2:3 dla gości. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli w 17. minucie spotkania gospodarze po strzale Rafała Mamro. Dziesięć minut później wyrównał Konrad Dziedzic, jednak już dwie minuty później gospodarze znów wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą Anatola Drozda.

W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko goście. W 60. minucie do remisu doprowadził Michał Skowronek, a w 88. minucie zwycięstwo zespołowi z Gdowa dał Łukasz Sala.

Żółte kartki obejrzeli reprezentujący Gdovię Grzegorz Piwowarczyk, Michał Skowronek oraz Tomasz Wojtaszek. W zespole gospodarzy kartki zobaczyli Maciej Włosinski oraz Przemysław Czuba.

Mecz Sokoła Chorągwica z zespołem lidera Gwiazdy Brzegi zakończył się zwycięstwem gości 3:5.

Goście wyszli na prowadzenie w 10. minucie spotkania za sprawą Mateusza Kwaśniaka.

Kolejną bramkę w tym spotkaniu zdobył dla Gwiazdy w 34. minucie Artur Ptasznik. Pięć minut później bramkę kontaktową zdobył Adrian Sosin.

W drugiej połowie, w 53. minucie Robert Strojek wyprowadził gości na dwubramkowe prowadzenie. W 58. minucie za sprawą Adriana Palonka gospodarze ponownie złapali kontakt, jednak w 81. minucie bramkę zdobył Bartłomiej Kwaśniak, a pięć minut później drugą bramkę w meczu zdobył Mateusz Kwaśniak.

W doliczonym czasie spotkania gospodarze zmniejszyli rozmiar porażki za sprawą Adriana Sosina.

Żółte kartki w tym meczu zobaczyli Rejnar Haredziński i Adrian Sosin z zespołu z Chorągwicy oraz reprezentujący Gwiazdę Brzegi Robert Strojek, Dawid Nosek oraz Łukasz Mazgaj.

W rundzie rewanżowej zespół Gwiazdy pozostał niepokonany notując tylko jeden remis z zespołem Gryfa Wiatowice.

W meczu rozgrywanym między Startem Brzezie i zespołem Gryfa Wiatowice padło aż 10 bramek.

Wynik otworzył już w 3. minucie spotkania Kacper Kruczkowski wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Już w 10. minucie mieliśmy remis, a bramkę dla Gryfa zdobył Karol Kowalski. W 37. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył Patryk Chmielek.

W drugiej połowie po bramce Domionika Skiminy w 53. minucie spotkania Start wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Bramkę samobójczą 4:1 strzelił w 55. minucie Marcin Piotrowski.

Goście złapali kontakt w 78. minucie za sprawą Piotra Węgrzyna, jednak w 87. minucie za sprawą Adriana Marca zrobiło się 5:2.

Wtedy goście rzucili się do odrabiania strat w sytuacji, która wydawała się beznadziejna.

W 88. minucie bramkę na 5:3 zdobył Mariusz Furlaga. Już minutę później po bramce tego samego zawodnika było 5:4. Do remisu w 90. minucie spotkania doprowadził Karol Kowalski.

Jedyną żółtą kartkę w tym meczu obejrzał reprezentujący Start Brzezie Kacper Kruczkowski.

Mecz między Rożnową a Iskrą Zakrzów zakończył się walkowerem. Zespół Iskry nie przystąpił do meczu.