Raport po 24. kolejce

24. kolejka Wielickiej B-Klasy odbywała się w terminach 01-02 czerwca 2019 roku.

Pierwszym meczem w tej kolejce było spotkanie między Tęczą Słomiróg i Gwiazdą Brzegi. Rozgrywane było ono w sobotę o godzinie 16:00.

W 13. minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie za sprawą Artura Ptasznika.

W 38. minucie Łukasz Dębski doprowadził do remisu, jednak już minutę później Łukasz Mazgaj ponownie wyprowadził zespół Gwiazdy na prowadzenie.

W drugiej połowie, w 75. minucie Mazgaj zdobył swoją drugą bramkę w meczu i ustalił wynik spotkania na 1:3 dla Gwiazdy.

Żółte kartki w tym spotkaniu zobaczyli Tomasz Mydłowiecki reprezentujący Tęczę, oraz strzelec dwóch bramek dla Gwiazdy – Łukasz Mazgaj.

W sobotę o godzinie 17:00 rozpoczął się mecz między drużynami Startu Brzezie oraz Iskry Zakrzów.

Goście objęli prowadzenie już w 10. minucie po bramce Janusza Gaudyna.

Taki wynik utrzymał się przez całą pierwszą połowę, jednak chwilę po zmianie stron, w 46. minucie gospodarze za sprawą Kacpra Kruczkowskiego doprowadzili do remisu. Już dwie minuty później prowadzili po bramce Adriana Marca i utrzymali ten wynik do końca spotkania, mimo że od 58. minuty musieli grać w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą kartkę zobaczył Arkadiusz Michałek.

Ponadto żółtymi kartkami zostali ukarani Mateusz Kościółek oraz Patryk Chmielek – wszyscy reprezentujący drużynę Startu.

Również w sobotę o godzinie 17:30 zmierzyły się zespoły Wiarusy Igołomia oraz Gryf Wiatowice.

Gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Nowaka już w 3. minucie spotkania. W 17. minucie było już 2:0, a swoją pierwszą bramkę w meczu zdobył Radosław Nowak. Bramkę na 3:0 Radosław Nowak zdobył już 10 minut później.

Już minutę później goście starali się nawiązać kontakt za sprawą bramki Jakuba Oberwana.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla Wiarusów i nic nie zapowiadało tego, co miało zdarzyć się w drugiej połowie spotkania.

Drużyna gości praktycznie zamknęła mecz w przeciągu ośmiu minut. W 48. minucie bramkę zdobył Mariusz Furlaga, dwie minuty później strzelił Jakub Oberwan. Furlaga zdobył swoje drugie trafienie w tym meczu w 53. minucie, by trzy minuty później skompletować hat-trick.

W 73. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Król, jednak już dwie minuty później Jakub Oberwan ponownie wyprowadził gości na dwu bramowe prowadzenie.

W odpowiedzi, dwie minuty po bramce dla Gryfa, bramkę dla Wiarusów zdobył Damian Wójcik, jednak już minutę później ponownie po strzale Oberwana piłka zatrzepotała w siatce. Ten sam zawodnik zdobył bramkę w 85. minucie spotkania kompletując piąte trafienie w tym meczu.

Po minucie gospodarze odpowiedzieli trafieniem Dominika Tarka, jednak nie było ich stać na więcej w tym spotkaniu i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:8 dla gości.

Żółtą kartkę w tym spotkaniu zobaczył reprezentujący Gryfa Paweł Szlachta.

W spotkaniu rozgrywanym w niedzielę o godzinie 17:00 Błyskawica Wyciąże zmierzyła się z Dębem Zabierzów Bocheński.

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Michał Szydłowski. Już cztery minuty później było 0:2, a drugą bramkę strzelił Szydłowski.

Ten sam zawodnik skompletował hat-trick w 25. minucie spotkania, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:3 dla gości.

W drugiej połowie gospodarze zdobyli bramkę w 51. minucie, a jej strzelcem był Tomasz Gwóźdź, jednak już trzy minuty później Michał Szydłowski zdobył swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu.

Kolejną bramkę Szydłowski zdobył w 63. minucie spotkania i kto wie z jakim dorobkiem zakończyłby to spotkanie, gdyby nie został zmieniony w 70. minucie meczu.

Gościom wciąż było mało i za sprawą Rafała Sendora w 80. minucie powiększyli prowadzenie do wyniki 1:6. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Krzysztof Kołodziej. Zrobił to w 85. minucie i ustanowił wynik spotkania na 1:7 dla gości.

Jedyną kartkę w tym meczu zobaczył Andrzej Mydlarz reprezentujący barwy Błyskawicy.

Godzinę później, w niedzielę o 18:00 Sokół Chorągwica mierzył się z zespołem Naprzód Ochmanów.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla gospodarzy.

Również w niedzielę o godzinie 18:00 zmierzyły się zespoły Wilga Instalbud Golkowice oraz Gdovia II Gdów.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a brami zdobywali w 17. minucie Tomasz Wojtaszek dla Gdovii, oraz w 53. minucie Paweł Juszczak dla Wilgi.

Żółte kartki zobaczyli Tomasz Wojtaszek, Paweł Sala, Maciej Strojny z Gdovii, oraz Marcin Guzik, Paweł Juszczak i Damian Więcław z Wilgi.

Spotkanie Batorego z Rożnową rozgrywane było w niedzielę o godzinie 18:00. Szczegółowa relacja z materiałem video oraz obszerną galerią zdjęć pod adresem http://ksbatory.pl/event/batory-vs-roznowa/