Raport po 23. kolejce

Pierwszym spotkaniem rozgrywanym w przełożonej na 15-16. czerwca kolejce spotkań był mecz między Gdovią II Gdów i Błyskawicą Wyciąże.

Goście niespodziewanie objęli prowadzenie już w 5. minucie po bramce Bartłomieja Małagowskiego.

Już dwie minuty później do wyrównania doprowadził Krystian Budyń. Zdobył on w tym meczu łącznie 7 bramek. Poza wspomnianą bramką w 7. minucie meczu strzelał również w 11., 24., 33., 57., 82. i 83 minucie.

Do dorobku strzeleckie gospodarzy cztery bramki dorzucił Tomasz Wojtaszek strzelając w 21., 40., 44. i 77. minucie.

Trzy bramki dorzucił Łukasz Sala odpowiednio w 42., 65. i 90. minucie.

Po jednej bramce zdobyli Łukasz Piwowarczyk (15. minuta) oraz Michał Skowronek (48. minuta).

Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem gospodarzy, a drużyna gości na kolejkę przed końcem ligi uzbierała już 151 bramem straconych.

W meczu rozgrywanym w niedzielę o godzinie 18:00 między Iskrą Zakrzów i Tęczą Słomiróg lepsi okazali się goście wygrywając to spotkanie w stosunku 0 do 1.

Rógnolegle rozgrywane było spotkanie Gryfia Wiatowice z Wilgą Instalbud Golkowice.

Wynik meczu otworzył w 16. minucie Mariusz Furlaga. Sześć minut później było już 2:0 po bramce Jakuba Oberwana. W 35. minucie było już 3:0, a drugą bramkę w tym meczu zdobył Mariusz Furlaga.

Po zmianie stron kolejne trafienie, w 55. minucie, dorzucił Jakub Oberwan. Gości stać było tylko na honorową bramkę zdobytą w 82 minucie przez Daniela Żołnierczyka. Cztery minuty później gospodarze zamknęli wynik spotkania za sprawą Artura Kalety.

Żółtą kartkę w tym spotkaniu zobaczył Daniel Żołnierczyk reprezentujący Wilgę.

W spotkaniu w którym zmierzyli się Naprzód Ochmanów oraz Start Brzezie padła tylko jedna bramka.

Jej autorem był w piątej minucie spotkania Jakub Nowak.

Żółte kartki zobaczyli Mateusz Pilch z drużyny z Ochmanowa oraz Patryk Chmielek i Piotr Goguła ze Startu Brzezie.

Również o godzinie 18:00 rozgrywane było spotkanie między Gwiazdą Brzegi i Wiarusami Igołomia.

Lider tabeli wyszedł na prowadzenie w 5. minucie po bramce Mateusza Kwaśniaka. Cztery minuty później wyrównał Kamil Nowak.

Jednak już w 30. minucie bramkę na 2:1 zdobył Karol Otwin, a czternaście minut później Mateusz Kwaśniak dorzucił drugie swoje trafienie w tym meczu.

Po zmianie stron Kwaśniak skompletował hat-trik i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla zespołu, który już dużo wcześniej zagwarantował sobie awans do a-klasy.

Żółta kartkę w tym spotkaniu zobaczył Rafał Galus.

W tym samym czasie rozgrywane były derby między Rożnową a Sokołem Chorągwica. Sokół, aby móc jeszcze liczyć na awans musiał to spotkanie wygrać i liczyć na potknięcie drużyny Batorego.

Mecz dobrze rozpoczął się dla drużyny gości, bo już w 10. minucie Adrian Sosin zdobył bramkę na 0:1.

W drugiej połowie, w 60. minucie wyrównał Zdzisław Woźniak po rzucie karnym. Faulował w tej sytuacji bramkarz gości, Bartłomiej Pasiut, który został w tej sytuacji ukarany żółtą kartką.

Sytuacja powtórzyła się już 3 minuty później i Pasiut musiał opuścić boisko. Do bramki wszedł Bogdan Górski i w pierwszej interwencji obronił rzut karny.

Na nic się to jednak zdało, bo w 82. minucie Zdzisław Woźniak podwyższył wynik na 1:2, a już 5 minut później Sebastian Rembecki dobił gości bramką na 1:3.

Zawodników z Chorągwicy stać było jeszcze na jedną bramkę, a jej autorem w 89. minucie był Piotr Rumiński, jednak wynik który padł w tym meczu w połączeniu z remisem Batorego pozbawił zespół Sokoła szans na awans.

Żółte kartki w tym spotkaniu zobaczyli Dawid Satora i Kamil Rembecki z Rożnowej oraz Bartłomiej Pasiut (dwie) i Adrian Sosin z Sokoła.

Spotkanie derbowe rozgrywane było w niedzielę o godzinie 18:00. Dokładna relacja na stronie http://ksbatory.pl/event/dab-vs-batory/