Raport po 22. kolejce

22. kolejka Wielickiej B-Klasy odbywała się w terminach 18-19 maja 2019 roku.

Pierwszym meczem rozgrywanym w 22. kolejce spotkań było starcie między Startem Brzezie a Rożnową.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył w 7. minucie meczu Tomasz Olechowski dając prowadzenie zespołowi Rożnowej.

Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie w 30. minucie meczu. Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową w 42. minucie meczu za sprawą Łukasza Kruczkowskiego.

W drugiej połowie, w 52. minucie do remisu doprowadził Jakub Nowak, jednak w 65. minucie Olechowski skompletował hat-trick.

Goście nie oddali już prowadzenia, do tego zespół Startu musiał sobie radzić w dziesiątkę, ponieważ w 70. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Adrian Marzec. W 75. minucie Olechowski zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu. Osiem minut później piątą bramkę dla Rożnowej zdobył Dawid Satora.

Gospodarze starali się odrobić straty, jednak bramki Kacpra Kruczkowskiego (85. minuta) oraz Łukasza Kruczkowskiego (88. minuta) nie pozwoliły gospodarzą obronić choćby punktu w tym spotkaniu.

Żółte kartki w zespole Startu zobaczył Adrian Marzec (dwie, w konsekwencji czerwoną). W zespole Rożnowej Damian Wawrzonek.

Również w sobotę, o godzinie 17:30, rozpoczął się mecz Wiarusów Igołomia z Iskrą Zakrzów.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 7. minucie po bramce Kamila Nowaka.

W 22. minucie do wyrównania doprowadził Patryk Kruszec. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 69. minucie Radosław Nowak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, jednak już dwie minuty później, za sprawą Michała Lebiesta, ponownie mieliśmy remis.

Decydującą bramkę w spotkaniu zdobył w 74. minucie Marek Stawarczyk.

Trzeba odnotować, że w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył reprezentujący barwy Wiarusów Kamil Sznajder.

Żółte kartki w tym spotkaniu zobaczyli w zespole Wiarusów Adrian Trzepałka, Piotr Cholewa oraz Paweł Dynur. W zespole gości Marek Stawarczyk oraz Bartosz Kromer.

Ostatnim sobotnim spotkaniem był mecz rozgrywany o godzinie 18:00 pomiędzy Dębem Zabierzów Bocheński a Gdovią II Gdów.

Gospodarze szybko wyszli na dwu bramowe prowadzenie. Pierwszą bramkę w 6. minucie zdobył Grzegorz Proszek, a już dwie minuty później prowadzenie podwyższył Mariusz Trzepla.

W drugiej połowie, w 65. minucie czerwoną kartkę zobaczył Grzegorz Sekunda i od tego momentu gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę.

W 89. minucie goście z Gdowa zdobyli bramkę kontaktową, a strzelcem był Grzegow Piwowarczyk. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

Żółte kartki w tym meczu oglądali jedynie zawodnicy Gdovii, a dokładniej Maciej Strojny, Grzegorz Piwowarczyk oraz Dawid Zawada.

W niedzielę o godzinie 15:00 spotkały się zespoły Tęczy Słomiróg oraz Naprzód Ochmanów.

W 22. minucie spotkania goście wyszli na prowadzenie za sprawą Karola Lebiesta.

Gospodarze wyrównali w 42. minucie po bramce Mateusza Leśniaka.

W drugiej połowie, w 61. minucie Karol Lebiest zdobył swoją drugą bramkę w meczu, a dwie minuty później wynik na 1:3 dla gości podwyższył Bartłomiej Musiał.

Od 69. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Leśniak, mimo to w 73. minucie goście zdołali zdobyć bramkę na 1:4 za sprawą Damiana Skoczylasa.

W 76. minucie Łukasz Dębski zdobył bramkę na 2:4. Osiem minut później rozmiary porażki zmniejszył Jarosław Jania ustalając wynik na 3:4.

Żólte kartki zobaczyli: Anatol Drozd oraz Mateusz Leśniak w zespole gospodarzy, oraz Damian Skoczylas i Mateusz Piotrowski w zespole z Ochmanowa.

O godzinie 17:00 ostatnia drużyna w lidze – Błyskawica Wyciąże – podejmowała Gryfa Wiatowice.

Spotkanie zakończyło się remisem a bramki zdobywali w 21. minucie Bartłomiej Małagowski dla zespołu Błyskawicy, w 80. minucie Andrzej Pająk dla drużyny z Wiatowic.

Arbiter prowadzący to spotkanie nie upomniał indywidualnie żadnego zawodnika.

O godzinie 18:00 zespół Wilgi gościł na swoim boisku zespół lidera ligi – Gwiazdę Brzegi.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 7. minucie, a jej strzelcem był reprezentujący barwy Gwiazdy Mateusz Kwaśniak.

W 19. minucie za sprawą Artura Bobka gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Po przerwie strzelali już tylko przyjezdni. W 46. minucie drugą bramkę w meczu zdobył Mateusz Kwaśniak. Dwie minuty później prowadzenie podwyższył Bartłomiej Kwaśniak.

Mateusz skompletował hat-trick w 57. minucie, a osiem minut później Łukasz Mazgaj bramką na 1:5 pozbawił gospodarzy złudzeń na odmianę losów tego spotkania.

W doliczonym czasie gry bramkę zdobył jeszcze Oleksander Kolesnik ustalając wynik na 1:6.

Żółte kartki obejrzeli w tym meczu jedynie zawodnicy gospodarzy. Napomnieni zostali Radosław Kubacki, Dominik Zięba oraz Marcin Guzik.

Mecz pomiędzy Sokołem Chorągwica a Klubem Sportowym Batory Wola Batorska zaplanowany uprzednio na 19. maja 2019 roku na godzinę 18:00 został przeniesiony na dzień 12. czerwca 2019 na godzinę 18:00 z powodu zalania boiska gospodarzy.