Raport po 21. kolejce

21. kolejka Wielickiej B-Klasy odbywała się w terminach 11-12 maja 2019 roku.

Na inaugurację kolejki, w sobotę o godzinie 18:00 Rożnowa podejmowała u siebie Tęczę Słomiróg.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył już w 2. minucie Tomasz Olechowski występujący w zespole Rożnowej.

Goście wyrównali za sprawą Wojciecha Hytrosia w 10. minucie spotkania. Na prowadzenie wyszli w 32. minucie, a bramkę zdobył Jarosław Jania.

Minutę później do remisu doprowadził Sebastian Rembecki, a dwie minuty przed końce pierwszej połowy na prowadzenie gości wyprowadził Szymon Dębski.

W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko zawodnicy Rożnowej. W 68. minucie bramkę ponownie zdobył Olechowski, by pięć minut później skompletować hat-trick.

W 83. minucie swoje trafienie dołożył Sebastian Rembecki i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:3.

Kartki w tym meczu obejrzeli Kamil Pospuła, Wojciech Hytroś oraz Anatol Drozd – wszyscy grający w drużynie Tęczy, oraz w zespole Rożnowej Damian Wawrzonek, Michał Krzemień oraz Kamil Rembecki.

Również o godzinie 18:00 rozpoczęło się spotkanie między zespołem Naprzód Ochmanów i Klubem Sportowym Wiarusy Igołomia.

Wynik spotkania otworzył w 21. minucie Kamil Sznajder, dając prowadzenie drużynie Wiarusów.

W 30. minucie prowadzenie podwyższył Mateusz Olech. W meczu tym nie padło więcej bramek i zakończył się zwycięstwem gości 0:2.

W zespole gospodarzy żółtą kartkę zobaczył Damian Skoczylas, z kolei w drużynie Wiarusów Patryk Skalimowski oraz Kamil Sznajder.

Pierwszy niedzielny mecz rozpoczął się o godzinie 15:00. Zmierzyły się w nim zespoły Gwiazdy Brzegi oraz Błyskawicy Wyciąże.

Gospodarze strzelanie rozpoczęli już w 5. minucie, kiedy to wynik otworzył Artur Ptasznik.

4 minuty później było już 3:0 a swoje bramki zdobywali bracia Kwaśniakowie, Bartłomiej w 7., Mateusz w 9. minucie spotkania.

W 17. minucie Bartłomiej dołożył swoje drugie trafienie w tym meczu. Brankę na 5:0 zdobył w 33. minucie Marcin Kruczek. W 40. minucie Mateusz Kwaśniak zrównał się ilością zdobytych bramek z bratem.

Hat-trick skompletował w drugiej połowie, a dokładniej w 48. minucie spotkania.

Honorowe trafienie w meczu zawodnicy Błyskawicy zanotowali w 64. minucie meczu za sprawą Łukasza Zyguły.

Później bramki dla zespołu gospodarzy dorzucili jeszcze Kamil Krupa (77. minuta) oraz Dawid Nosek (88. minuta) i spotkanie zakończyło się wynikiem 9:1.

O godzinie 17:00 rozpoczął się mecz między Gryfem Wiatowice oraz Dębem Zabierzów Bocheński.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 37. minucie, a jej autorem był Grzegorz Proszek.

8 minut po przerwie prowadzenie podwyższył Michał Szydłowski. Kiedy wydawało się, że goście spokojnie dowiozą prowadzenie do końca spotkania przebudzili się gracze z Wiatowic. Bramkę kontaktową zdobył w 69. minucie Mariusz Furlaga, a 11 minut później do remisu doprowadził Sebastian Daniel.

Gdy wszystko wskazywało już na podział punktów, w doliczonym czasie gry bramkę dla gości zdobył Daniel Siwek.

Kartki w zespole gospodarzy zobaczyli Jakub Oberwan, Artur Kaleta oraz Karol Kowalski. W zespole gości Adrian Mleko.

Również w niedzielę o godzinie 17:00 zawodnicy Iskry Zakrzów zmierzyli się z Wilgą Instalbud Golkowice.

W meczu zamykającym 21. kolejkę zmierzyły się zespoły Sokoła Chorągwica oraz Startu Brzezie. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:00.

Drużyna z Chorągwicy bardzo dobrze rozpoczęła ten mecz. Pod bramką gości wiele razy pachniało bramką. Pierwszego gola doczekali się w 40. minucie, po podaniu Zatorskiego wynik meczu otworzył Sosin.

Na początku drugiej połowy po faulu na Dariuszu Górskim, Dawid Górski przymierzył z rzutu wolnego i zrobiło się 2:0.

W 63 min. indywidualną akcją popisał się Sosin i zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

10 minut przed końcem meczu goście strzelili swojego jedynego gola za sprawą Jakub Nowaka, ale nie cieszyli się nim długo. Dwie minuty później Sosin podaje do Mariusza Filo i ten ustala wynik tego spotkania na 4:1.

Żółte kartki w tym spotkaniu obejrzeli Dawid Górski w zespole Sokoła oraz Piotr Nowak w drużynie gości.