Raport po 20. kolejce

20. kolejka Wielickiej B-Klasy odbywała się w terminach 04-05 maja 2019 roku.

Na inaugurację kolejki, w sobotę o godzinie 16:00 spotkały się zespoły Tęczy Słomiróg oraz Sokoła Chorągwica.

Zespół przyjezdnych otworzył wynik spotkania za sprawą Adriana Palonka już w 2. minucie spotkania.

Cztery minuty później Palonek podwyższył prowadzenie Sokoła. W 19. minucie po bramce Adama Malickiego zrobiło się 3:0.

Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Krzysztofa Siudka w 27. minucie i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się bramką Dariusza Górskiego z 48. minuty. Już die minuty później Adrian Palonek skompletował hat-trick.

Bramkę na 5:2 dla drużyny Tęczy zdobył w 57. minucie Anatol Drozd, jednak bramka Adriana Sosina zdobyta już minutę później odebrała gospodarzą nadzieje na odwrócenie niekorzystnego wyniku.

Goście ponownie podwyższyli wynik w 65. minucie, tym razem za sprawą Marka Michalika. Trzy minuty później bramkę zdobył Michał Matrac. W 79. minucie bramkę na 2:9 zdobył Grzegorz Mirus. W 82. minucie dziesiątą bramkę dla gości zdobył Adam Malicki.

Arbiter spotkania nie pokazał w tym meczu żadnej kartki.

W sobotę o godzinie 17:00 zmierzyły się drużyny Wilga Instalbud Golkowice i LKS Naprzód Ochmanów.

Wynik spotkania otworzył w 4. minucie spotkania zawodnik gospodarzy – Paweł Juszczak.

W 11. minucie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Mateusza Piotrowskiego.

W meczu tym nie padło więcej bramek i drużyny podzieliły się punktami.

Żółte kartki w zespole Wilgi obejrzeli Adrian Kurleto, Dawid Oprych oraz Piotr Madej. W zespole z Ochmanowa kartkę zobaczył Piotr Miękina.

Mecz pomiędzy rezerwami Gdovii Gdów a Gryfem Wiatowice zakończył się wynikiem 6:2 dla zespołu z Gdowa.

Obszerniejsza relacja z tego meczu powinna pojawić się w najbliższym czasie.

Najciekawiej w 20. kolejce zapowiadało się spotkanie między KS Batory Wola Batorska a LKS Start Brzezie. Obie drużyny rywalizują o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a ich bezpośrednie starcie może mieć kluczowe znaczenie w ostatecznych rozstrzygnięciach w tabeli.

Mecz rozpoczął się o godzinie 16:00 na boisku w Woli Batorskiej.

Obszerna relacja z tego spotkania pojawi się w dniu jutrzejszym.

W niedzielę o godzinie 17:00 zmierzyły się zespoły Błyskawicy Wyciąże oraz Iskry Zakrzów.

W 12. minucie spotkania bramkę dla gości zdobył Marcin Koczwara.

Wynik podwyższył w 24. minucie Adam Kaczmarczyk, a już 6 minut później bramkę zdobył Damian Urantówka.

Urantówka dorzucił jeszcze jedno trafienie, w 38. minucie, podwyższając prowadzenie gości na 4:0. Takim wynikiem zakończyła się zarówno pierwsza połowa, jak i całe spotkanie.

Żółte karki w zespole gospodarzy zobaczyli Łukasz Zyguła oraz Patryk Wawrzyńczak. Zawodnicy Iskry nie odnotowali kar indywidualnych.

Mecz między drugim zespołem Klubu Sportowego Wiarusy Igołomia a zespołem Rożnowej rozgrywany był równolegle ze spotkaniem Błyskawicy i Iskry, od godziny 17:00.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 9. minucie spotkania po trafieniu Kamila Nowaka.

W 27. minucie wynik podwyższył Mateusz Olech. Właśnie wynikiem 2:0 dla gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie, w 60. minucie trzecią bramkę dla drużyny z Igołomii zdobył Kamil Nowak.

Goście zdobyli dwie bramki za sprawą Tomasza Olechowskiego. Pierwszą bramkę zdobyli w 67. minucie, drugą natomiast w 76. Nie zdołali jednak doprowadzić do choćby remisu i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

W drużynie gospodarzy kartki obejrzeli Artur Grzanka oraz Patryk Skalimowski. W zespole Rożnowej ukarany został Paweł Męka.

Mecz zaplanowany na 4. maja 2019 roku pomiędzy Dębem Zabierzów Bocheński a zespołem Gwiazdy Brzegi nie odbył się z powodu zalania boiska.

Spotkanie zostało przełożone na 13. czerwca 2019.