Raport meczowy: Batory VS Start

Najciekawiej w 20. kolejce zapowiadało się spotkanie między KS Batory Wola Batorska a LKS Start Brzezie. Obie drużyny rywalizują o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a ich bezpośrednie starcie może mieć kluczowe znaczenie w ostatecznych rozstrzygnięciach w tabeli. Mecz rozpoczął się o godzinie 16:00 na boisku w Woli Batorskiej. Na stadionie pojawiło się około 50 widzów, pogoda nie sprzyjała większej frekwencji na trybunach. Od kilku dni utrzymywał się siąpiący deszcz co sprawiło, że boisko było śliskie, a w okolicach bramek pojawiły się kałuże. Batory wyszedł na ten mecz w składzie z Borowskim w bramce. Blok obronny tworzyli Biernat, Dąbroś, Rafał Lenda oraz Gorycki. W pomocy zagrali Paweł Lenda, Rojewski, Sumara, Mazur oraz Szydłowski. W ataku zagrał Pawłowski. Pierwszą połowę rozpoczęli zawodnicy gości. W pierwszym kwadransie zawodnicy Batorego mięli wyraźną przewagę. Stworzyli dwie dobre sytuacje, jednak w obu przypadkach zawiodła skuteczność. Już w 8. minucie zawodnik Startu – Jakub Nowak – został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny, przerywający atak Batorego. W 15. minucie goście pierwszy raz przedostali się w okolice pola karnego Batorego, gdzie na około 18. metrze faulowany był ich zawodnik. Do rzutu wolnego podszedł Jakub Nowak. Jego strzał minął mur i wpadł do bramki przy lewym słupku.  Strzał był bardzo lekki – spory błąd przy bramce popełnił Borowski. Zawodnicy Batorego niezrażeni straconą bramką szukali swoich szans. Aktywny na prawej stronie boiska był Paweł Lenda. Właśnie po jego dośrodkowaniu Maciej Mazur zamykający akcję na długim słupku stanął przed szansą zdobycia bramki wyrównującej, jednak za akcją dobrze przesunął się bramkarz gości i zdołał obronić oddany przez Mazura strzał. Batory w dalszym ciągu prowadził grę, gościom trudno było przedostać się pod pole karne gospodarzy. Udało się im to w 33. minucie spotkania kiedy to po stracie w środku pola wyszli z kontratakiem w trójkę stając przed bramkarzem Batorego. Bramkę w tej sytuacji zdobył Mateusz Kukiełka. Pięć minut później zawodnicy Startu wykonywali rzut rożny. Dośrodkowanie wypiąstkował Borowski, piłka trafiła jednak pod nogi Kukiełki, który mocnym strzałem przy prawym słupku podwyższył prowadzenie gości. Zawodnicy Batorego w dalszym ciągu próbowali szukać szans na gonienie wyniku, jednak wynik do przerwy pozostał bez zmian. Na drugą połowę zawodnicy Batorego wyszli jeszcze bardziej zmotywowani widząc, że drużyna rywali strzeliła bramki „z niczego”, a inicjatywa – mimo braku odwzorowania tego w wyniku – leżała po stronie gospodarzy. Już po sześciu minutach w polu karnym przez Mateusza Kowalskiego faulowany był Adam Pawłowski i sędzia podyktował rzut karny. W sytuacji tej Kowalski otrzymał żółtą kartkę. Do wykonania jedenastki podszedł Arkadiusz Rojewski, jednak intencje strzelca wyczuł bramkarz gości. Na jego nieszczęście po interwencji piłka trafiła pod nogi Adama Pawłowskiego, który pewnym strzałem zdobył bramkę na 1 do 3. W 54. minucie spotkania, za dyskusję z sędzią żółtą kartką ukarany został Wojciech Biernat. W 55. minucie trener Batorego dokonał dwóch zmian. Artura Szydłowskiego zmienił Dawid Koza, z kolei za Konrada Sumarę na boisku pojawił się Bartosz Budziński. Po około 10 minutach Adam Pawłowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem skracającym kąt przytomnie przerzucił nad nim piłkę zdobył kontaktową bramkę. Chwilę później po faulu w na przy próbie pressingu żółtą kartę otrzymał Dawid Koza. W 72. minucie spotkania po faulu w bocznej strefie boiska w okolicach pola karnego drugą żółtą kartkę otrzymał Jakub Nowak i od tego momentu zawodnicy Startu musieli sobie radzić w dziesiątkę. Do rzutu wolnego podszedł Gorycki i po jego dośrodkowaniu zakołowało się w polu karnym gości. W sytuacji najprzytomniej zachował się Rojewski. Dopadł do piłki i pewnym strzałem doprowadził do remisu. W zespole Batorego doszło do dwóch zmian. W 76. minucie Szymon Kubicki zmienił Pawła Lendę, a 5 minut później za Macieja Mazura na boisku zameldował się Łukasz Łub owacyjnie przywitany przez kibiców gospodarzy. Decydujące trafienie Batory wyprowadził w 88. minucie. Po rzucie rożnym zakotłowało się przed bramką Startu. Do piłki dopadł Bartłomiej Dąbroś i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję. Trybuny oraz ławka rezerwowych eksplodowała z radości. Wynik do końca meczu pozostał bez zmian. Odnotować należy, że w 90. minucie na boisku pojawił się Mariusz Mirochna, zmieniając strzelca dwóch bramek, Adama Pawłowskiego, który schodził z boiska przy salwie oklasków. Niezwykle ważny komplet punktów został w Woli Batorskiej i pozwolił na zdobycie trzypunktowej przewagi nad bezpośrednim rywalem do awansu.