Start vs Batory

Podsumowanie

Kolejna porażka Batorego. W sobotę 12 października o godzinie 15:30 rozpoczęło się spotkanie między Startem Brzezie i KS Batory. Goście wystąpili w składzie z Wartakiem w bramce. Blok obronny tworzyli Chytkowski, Dąbroś, Łub oraz Gorycki. W środku pomocy zagrali Kubicki oraz Mazur, na skrzydłach Paweł Lenda oraz Rojewski. W ataku zagrał Pawłowski oraz Koza.

Już w trzeciej minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Nowak, który z łatwością przyjął piłkę w polu karnym Batorego i po ominięciu jednego z obrońców silnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Przebieg pierwszej połowy był dość wyrównany. Swoje okazje mięli zarówno zawodnicy z Brzezia jak i Woli Batorskiej, jednak brakowało skuteczności. Najlepszą okazję dla Batorego zmarnował Rojewski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przestrzelił ponad bramką.

W samej końcówce połowy gościom udało się doprowadzić do wyrównania po rzucie karnym odgwizdanym po faulu bramkarza gospodarzy na Pawle Lendzie. Do egzekwowania rzutu karnego podszedł Rojewski i pewnym strzałem w prawy róg doprowadził do remisu.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Ozdemira z 50 minuty, który najprzytomniej zachował się w zamieszaniu po rzucie rożnym dla gospodarzy i strzałem po ziemi skierował piłkę obok bezradnie interweniującego Wartaka.

Kolejne bramki dla gospodarzy padały po indywidualnych błędach zawodników Batorego. W 65 minucie spotkania przebywający na pozycji spalonej Marcin Kępa wykorzystał błąd techniczny obrońcy Batorego i w sytuacji sam na sam zachował zimną krew.

W 75 minucie drugą żółtą kartką ukarany został reprezentujący gospodarzy Dominik Skimina, jednak już dwie minuty później zespół Batorego stracił bramkę po podaniu do własnego bramkarza, któremu piłka skoczyła tuż przed stopą co wykorzystał Jakub Nowak i strzałem na pustą bramkę podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Zawodnicy gości wierzyli, że są jeszcze w stanie odwrócić losy spotkania. Przeciwnik grał w osłabieniu, a mięli też w głowach spotkanie ze Startem z przed pół roku kiedy to zdołali wygrać spotkanie mimo trzy bramkowej przewagi dzisiejszych gospodarzy.

Od 85 minuty gospodarze grali w dziewiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Adrian Marzen. W doliczonym czasie gry Maciej Mazur mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył bramkę na 4:2 i dał sygnał Batoremu do odrabiania strat.

Zespół Batorego odsłonił się jeszcze bardziej, rzucając wszystkie siły do ataku i został za to ukarany w 93 minucie po długim zagraniu za plecy obrońców które na bramkę zamienił Jakub Nowak kompletując tym samym hattrcik.

Tym samym Batory zanotował czwartą porażkę w obecnym sezonie.