Sokół vs Batory

Podsumowanie

W dniu 12. czerwca 2019 roku o godzinie 18:00 na stadionie Górnika Wieliczka w przełożonym meczu 22. kolejki zmierzyły się zespoły Sokoła Chorągwica oraz KS Batory Wola Batorska. Spotkanie to miało zadecydować, która z drużyn zajmie drugą, premiowaną awansem do wyższej klasy rozgrywkowej, pozycję na dwie kolejki przed końcem ligi.

Batory przystąpił do tego spotkania z Borowskim w bramce. Blok obronny tworzyli Wojciech Biernat, Bartłomiej Dąbroś, Rafał Lenda oraz Dariusz Gorycki. Dwójkę defensywnych pomocników tworzyli Arkadiusz Rojewski i Maciej Mazur. Na skrzydłach wystąpili Artur Szydłowski oraz Dawid Koza. Napastnikiem był Adam Pawłowski, a za jego plecami, na pozycji numer dziesięć operował Hubert Maliński.

Od początku meczu gospodarze spotkania starali się długo przygotowywać akcje, wymieniali sporo podań w środku pola, jednak ich inwencja kończyła się w okolicach trzydziestego metra, gdzie nie potrafili sforsować dobrze ustawionego bloku obronnego Batorego.

W pierwszej połowie zawodnicy Batorego szukali swoich szans w kontratakach wykorzystując szybkich skrzydłowych, potrafiącego się zastawić Pawłowskiego oraz dobrze operującego piłką Malińskiego.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 11. minucie po dalekim wrzucie z autu Wojciecha Biernata i samobójczym strzale Grzegorza Mirusa.

Druga bramka to rzut karny wykorzystany w 25. minucie przez bramkarza Batorego, Bartosza Borowskiego, podyktowany po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z zawodników z Chorągwicy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2, a gospodarzą, mimo prowadzenia gry, udało się oddać jedynie jeden celny strzał na bramkę Batorego. Batory swoich szans miał wiele więcej. Wyróżnić trzeba strzał z dystansu Huberta Malińskiego dobrze sparowany przez Bartłomieja Pasiuta, bramkarza gospodarzy. Dobrą okazję do podwyższenia wyniki miał też w końcówce pierwszej połowy Dariusz Gorycki, który zamykał dośrodkowanie po składnej akcji całego zespołu.

W drugiej połowie zawodnicy Sokoła odważniej rzucili się do ataku, spychając linię defensywy Batorego jeszcze bliżej swojej bramki. Dobra organizacja w obronie oraz odpowiedzialność w wykonywaniu założeń taktycznych spowodowała to, że zawodnikom Sokoła ciężko było stworzyć dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Próbowali głównie po stałych fragmentach gry – przeważnie rzutach wolnych, bo zaznaczyć trzeba, że mecz w drugiej połowie się zaostrzył.

W doliczonym czasie spotkania Batory przeprowadził kontratak, który zakończył się rzutem rożnym. Po dośrodkowaniu powstało spore zamieszanie w polu karnym zawodników Sokoła w którym najprzytomniej zachował się Rojewski i zamknął wynik spotkania.

Dzięki temu zwycięstwu Batory przeskoczył dzisiejszego rywala na dwa punkty w tabeli B-Klasy. Zawodnicy Batorego w najbliższej kolejce rozegrają spotkanie derbowe z Dębem Zabierzów Bocheński, natomiast w ostatniej kolejce zmierzą się z zespołem Naprzód Ochmanów.

Sokołowi pozostały do rozegrania derby z Rożnową oraz spotkanie z liderem tabeli – Gwiazdą Brzegi.

W przypadku porażki lub remisu zawodników Sokoła w meczu z Rożnową oraz przy zwycięstwie Batorego w derbach zawodnicy Batorego będą mogli świętować awans już na kolejkę przed końcem ligi.

Skrót meczu:

Game Results

B Klasa (Wielicka) 2018/19

Boisko Sokoła Chorągwica

LKS Sokół Chorągwica
KS Batory Wola Batorska
0 - 3
Final Score
Bartosz Borowski - 1Arkadiusz Rojewski - 1
Kartki
0 Żółte kartki 0
0 Czerwone kartki 0
Game Timeline
KO
16. Konrad Sumara
75'
8. Paweł Lenda
80'
24. Szymon Kubicki
90'
FT

Venue

Boisko Sokoła Chorągwica
Chorągwica 30, 32-020 Chorągwica, Polska

Batory

71Bartosz Borowski Bramkarze
11Wojciech Biernat Obrońcy
4Bartłomiej Dąbroś Obrońcy
7Rafał Lenda Obrońcy
8Dariusz Gorycki Obrońcy
15Artur Szydłowski 2 Pomocnicy
3Maciej Mazur Pomocnicy
10Hubert Maliński 55 Pomocnicy
94Arkadiusz Rojewski Pomocnicy
17Dawid Koza 31 Pomocnicy
44Adam Pawłowski 24 Napastnicy
6Łukasz Łub Obrońcy
2Bartosz Budziński 15 Pomocnicy
31Paweł Lenda 17 Pomocnicy
55Konrad Sumara 10 Pomocnicy
24Szymon Kubicki 44 Pomocnicy