Sokół vs Batory

Podsumowanie

W niedzielę o godzinie 15:00 odbył się mecz między Sokołem Chorągwica i KS Batory Wola Batorska.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół gospodarzy, który w tym sezonie w dziesięciu dotychczasowych kolejkach zdobył komplet punktów strzelając przy tym 42 bramki i tracąc zaledwie 7.

Batory gra w tym sezonie poniżej oczekiwań. Zespół, który w poprzednim sezonie do ostatnich minut walczył o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w pierwszych dziesięciu kolejkach zanotował aż pięć porażek.

Spotkanie nieoczekiwanie zaczęło się od ataków gości. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu, które minimalnie minęło długi słupek bramki strzeżonej przez Bartłomieja Pasiuta, naprawdę niewiele zabrakło, by Łukasz Michalec przeciął lot piłki i otworzył wynik spotkania.

W dalszej części pierwszej połowy gospodarze narzucili swój styl grania. Szczególnie groźne były przerzuty do lewego pomocnika który ścinając w pole karne Batorego tworzył groźne sytuacje. Zaznaczyć trzeba jednak, że zespół z Woli Batorskiej bronił się w tym spotkaniu bardzo dobrze. W pierwszej połowie najlepszą sytuację do otwarcia wyniku miał Łukasz Górski, którego strzał zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Borowskiego.

Przebieg drugiej połowy był mocno zbliżony do pierwszej. Sokół atakował – Batory próbował kontrować. Jednak najgroźniejsze sytuacje zawodnicy z Woli Batorskiej tworzyli po stałych fragmentach. W okolicach 70 minuty sprytu zabrakło Rojewskiemu, który w wyśmienitej sytuacji po zamieszaniu w polu karnym nie potrafił oddać skutecznego strzału.

Sokół szukał swoich szans w ataku pozycyjnym, jednak dobrze ustawieni zawodnicy Batorego niwelowali szanse do zdobycia bramki, a jeśli już udało się dośrodkować lub oddać strzał na drodze do zdobycia bramki stawał dobrze dysponowany Borowski.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem co przerwało zwycięską passę Sokoła. W następnej kolejce Sokół zmierzy się z zespołem Naprzód Ochmanów, natomiast zawodnicy Batorego rozegrają pojedynek derbowy z zespołem Dąb Zabierzów Bocheński.