Batory vs Naprzód

Podsumowanie

22. czerwca o godzinie 15:30 rozpoczęło się spotkanie ostatniej kolejki wielickiej B-Klasy. Miało ono dać ostateczne rozstrzygnięcie w kwestii promocji do wyższej klasy rozgrywkowej zespołu Batorego. W obliczu walkowera oddanego przez Iskrę Zakrzów w meczu z Rożnową Batory musiał to spotkanie wygrać.

Batory rozpoczął z Borowskim w bramce. Blok obrony tworzyli Mazur, Dąbroś, Rafał Lenda oraz Gorycki. Jako defensywni pomocnicy zagrali Rojewski i Sumara, przed nimi operował Maliński. Na skrzydłach wystąpili Szydłowski i Budziński. W ataku zagrał Pawłowski.

Mecz rozpoczął się od ataków Batorego, który głównie skrzydłami próbował przedostać się w okolice bramki gości. Próby te jednak nie były skuteczne, a goście groźnie kontrowali. Jeden z wypadów zespołu z Ochmanowa zakończył się sytuacją sam na sam z bramkarzem po której strzał zawodnika gości zatrzymał się na słupku.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Maciej Mazur. Rzut rożny egzekwował Hubert Maliński. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Mazur, a po jego strzale piłka odbiła się jeszcze od zawodnika zespołu gości, co uniemożliwiło bramkarzowi skuteczną interwencję.

Już chwilę później było 1:1. Po serii błędów zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Borowskim. Bramkarz gospodarzy sparował jego strzał, jednak piłka w dalszym ciągu zmierzała w stronę bramki. Heroiczną interwencją Mazur próbował wyekspediować piłkę z linii bramkowej poza boisko, jednak ta spadała ponownie pod nogi zawodnika gości, któremu nie pozostało nic innego niż doprowadzić do wyrównania.

Parę minut później goście ponownie zdobyli bramkę. Dośrodkowanie w okolicach osiemnastego metra na klatkę piersiową przyjął niepilnowany zawodnik zespołu Naprzód. Strzał oddał zanim zdążyli do niego dobiec obrońcy Batorego bezpośrednio z powietrza, zanim piłka zdążyła odbić się od ziemi. Mimo, że strzał leciał w środek bramki piłka ta zaskoczyła Borowskiego stojącego parę metrów przed linią bramkową.

Gospodarze nie składali broni i zdobyli bramkę po rzucie wolnym z bocznego sektora boiska wykonywanym przez Huberta Malińskiego. Na centrę nabiegał Dąbroś, jednak ostatecznie nie dotknął piłki, która kozłowała przed bramkarzem gości i w zamieszaniu w polu bramkowym znalazła drogę do siatki.

W drugiej połowie spotkania zawodnicy Batorego mięli swoje okazje do zdobycia bramki. Najlepszą sytuację udało się stworzyć po centrze zakończonej minimalnie niecelnym strzałem głową Adama Pawłowskiego.

Niestety – wynik nie zmienił się do końca spotkania i mecz zakończył się remisem tożsamym z porażką.

Skrót meczu:

Autor filmu: Olo Strzyz https://twitter.com/OloStrzyz
Udostępniony dzięki uprzejmości: 3d-sport.pl

Game Results

B Klasa (Wielicka) 2018/19

Stadion KS Batory

KS Batory Wola Batorska
LKS Naprzód Ochmanów
2 - 2
Final Score
Maciej Mazur - 1Hubert Maliński - 1
Kartki
0 Żółte kartki 0
0 Czerwone kartki 0
Game Timeline
KO
8. Paweł Lenda
45'
FT

Venue

Stadion KS Batory
Wola Batorska 72, 32-007 Wola Batorska, Polska

Batory

71Bartosz Borowski Bramkarze
3Maciej Mazur Obrońcy
4Bartłomiej Dąbroś Obrońcy
7Rafał Lenda Obrońcy
23Dariusz Gorycki Obrońcy
2Bartosz Budziński Pomocnicy
94Arkadiusz Rojewski Pomocnicy
16Konrad Sumara 8 Pomocnicy
15Artur Szydłowski Pomocnicy
10Hubert Maliński Pomocnicy
44Adam Pawłowski Napastnicy
12Kamil Wartak Bramkarze
8Paweł Lenda 16 Pomocnicy
17Dawid Koza Pomocnicy
24Szymon Kubicki Pomocnicy
19Mariusz Mirochna Napastnicy