Batory vs Gdovia

Podsumowanie

Rezerwy Gdovii wywożą 3 punkty z Woli Batorskiej.

19 października o godzinie 15:00 odbyło się spotkanie Batorego z Gdovią II Gdów. Do bramki gospodarzy wrócił po dłuższej nieobecności Borowski. Na prawej stronie obrony zagrał Chytkowski, w środku Rafał Lenda oraz Dąbroś, a na lewej stronie Gorycki. W pomocy zagrali Mazur i Sumara. Na skrzydłach Szydłowski oraz Rojewski. Parę napastników tworzyli Koza oraz Michalec.

Mecz rozpoczął się od ataków Batorego, który na własnym stadionie chciał odwrócić niekorzystną passę. Dobrą sytuację do otwarcia wyniku miał Rojewski obsłużony dokładnym podaniem od Lendy, jednak – podobnie jak w poprzednich meczach – szwankowała skuteczność. Doskonałą sytuację zmarnował również Mazur, który przestrzelił z około 10 metrów w sytuacji w której drogę do bramki grodził mu jedynie golkiper gości.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy zawodnicy z Gdowa przeprowadzili akcje lewą stroną boiska zakończoną wrzutką na długi słupek. Do dośrodkowanej piłki dobiegł Tomasz Wojtaszek i strzałem głową spróbował pokonać Borowskiego. O ile z pierwszym strzałem poradził sobie bramkarz gospodarzy to bez szans był w obliczu dobitki.

Stracona bramka nie podłamała zawodników Batorego i już 3 minuty później wyrównali za sprawą Szydłowskiego, który płaskim strzałem z około 15 metrów pokonał bramkarza gości.

Ponowne wyjście na prowadzenie zajęło zawodnikom Gdovii ledwie 2 minuty. Po rzucie rożnym z piłką minął się Borowski, jeden z zawodników gości oddał strzał zablokowany wspólnie na linii bramowej przez Szydłowskiego i Goryckiego, jednak przytomnie w tej sytuacji zachował się Krystian Budyn i Gdovia ponownie prowadziła w tym spotkaniu.

Od tego momentu zawodnicy z Gdowa mocno się cofnęli co utrudniało konstruowanie akcji ofensywnych Batoremu. Dodatkowo groźnie kontrowali co przyniosło efekt w doliczonym czasie gry kiedy to Tomasz Wojtaszek wyszedł sam na sam z Borowskim i ustalił wynik spotkania na 1:3.

Po 10 rozegranych kolejkach Batory zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 13 punktów. W następnej kolejce zmierzy się z liderem – zespołem Sokoła Chorągwica – który dotychczas nie stracił nawet punktu pewnie zmierzając do A-klasy.

Nie tak miał wyglądać ten sezon w wykonaniu Batorego, szczególnie biorąc pod uwagę, że w poprzednim sezonie do awansu zabrakło jednej bramki. Znakomicie z kolei spisują się sekcje młodzieżowe Batorego. Choć w młodszych rocznikach nie prowadzi  się tabeli warto zaznaczyć, że w zakończonych już rozgrywkach żaków podopieczni trenera Rojewskiego nie przegrali żadnego meczu ligowego (!).

Game Results

B Klasa (Wielicka) 2019/20

Stadion KS Batory

KS Batory Wola Batorska
Gdovia II Gdów
1 - 3
Final Score
Artur Szydłowski - 1
Kartki
0 Żółte kartki 0
0 Czerwone kartki 0
Game Timeline
KO
8. Paweł Lenda
0'
44. Adam Pawłowski
60'
6. Łukasz Łub
75'
19. Mariusz Mirochna
83'
FT

Venue

Stadion KS Batory
Wola Batorska 72, 32-007 Wola Batorska, Polska

Batory

71Bartosz Borowski Bramkarze
29Dawid Chytkowski 6 Obrońcy
4Bartłomiej Dąbroś Obrońcy
7Rafał Lenda Obrońcy
23Dariusz Gorycki Obrońcy
15Artur Szydłowski Pomocnicy
3Maciej Mazur Pomocnicy
16Konrad Sumara Pomocnicy
94Arkadiusz Rojewski Pomocnicy
5Łukasz Michalec 19 Napastnicy
17Dawid Koza 44 Pomocnicy
12Kamil Wartak Bramkarze
6Łukasz Łub 29 Obrońcy
8Paweł Lenda Pomocnicy
19Mariusz Mirochna 5 Napastnicy
44Adam Pawłowski 17 Napastnicy